اسحاق جهانگیری از کمبود اختیاراتش در دولت گله کرد و گفت :من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را نداشته‌ام، پس از من انتظار نداشته باشید که وکیل و وزیر را تغییر دهیم.

اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ به عنوان کاندیدای پوششی وارد عمل شد و در دفاع تمام قد از او سنگ تمام گذاشت ؛به گونه ای که برخی اصلاح طلبان را به فکر تغییر نامزد اصلی خود وا داشت .
او خود را فرمانده اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : من فرمانده اقتصاد مقاومتی هستم. رهبری فرمودند که شما در راس اقتصاد مقاومتی باشید.
جهانگیری از کارهایی که در دولت انجام داده اند نیز گفت : منابع به سمت تولید بردیم فضایی درست کردیم که با بین‌الملل می‌شود کار کرد می‌شود سرمایه‌گذاری جذب کرد. سا ل95، ده میلیارد دلار سرمایه جذب کردیم. منابع خارجی 43 درصد رشد کرده است. ماشین اقتصاد کشور راه افتاده است.
او‌در آخرین مناظره انتخاباتی وعده بسیار بزرگی داد؛ وعده دادن ده میلیون تومان سهام عدالت به هر ایرانی :ما سهام عدالت را واقعی خواهیم کرد. شما مردم در کارخانه‌هاا سهامدار خواهید شد. 3 سال کار شد که مردم لذت سهامدار شدن را در کارخانه‌ها بچشند. در شهریور ماه سال 95 هر تحت پوشش کمیته امداد مالک 10 میلیون تومان سهام خواهند شد در کارخانه ها. طرح‌های مهمی برای کشاورزی تهیه شده است در بخش صنعت، با اطمینان به شما می‌گویم در جلسه گذشته اقتصاد مقاومتی تصویب کردیم برای سال 1396، 950 هزار شغل مطمئن ایجاد بکنیم در روستاها، در عشایر و مناطق محروم درخواست یک و نیم میلیارد تومان از مجلس کردیم که رئیس مجلس قول داد که تامین کند.
امروز اما جهانگیری می گوید که حتی اختیار تغییر منشی خود را هم ندارد .
می گویند در مسابقه اسب دوانی اسبی پیش افتاد. مردی از شادی بانگ برداشت و به خودستانی پرداخت. کسی در کنارش بود گفتش: مگر این اسب از آن توست؟ گفت: نه ولیکن افسارش از منست.
آقای جهانگیری اگر حتی افسار این اسب یا الاغ نیز از آن شما نبوده است ؛چرا از پیش افتادن آن در انتخابات به شادی و هلهله افتادید و با وعده های دروغ اسباب پیشی گرفتن آن را فراهم کرده بودید ؟
کاش شبیه مرد داستان ما ،حداقل افسارش از آن شما بود

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها